Багато експертів впевнені, що з появою повноцінних квантових комп’ютерів ера криптовалюта і блокчейна підійде до свого логічного кінця – системи криптографії, на яких засновані криптовалюта, будуть моментально зламані, а самі криптовалюта знеціняться, адже перше, що зробить власник квантового комп’ютера, – намайніт залишилися біткоіни , Ефіри й інші популярні «монети». Саме так вважає Алекс Біт, канадський фізик, який передбачив безрадісне кріптовалютное майбутнє в квантової ері.

Фізик скептично ставиться до безпеки блокчейна і не має ілюзій щодо біткоіни – їх він розцінює лише як індикатор готовності повноцінного квантового комп’ютера.

«Коли він буде створений, ми обов’язково про це дізнаємося – ринок криптовалюта обвалиться, а що залишилися монетки дістануться власникові квантового комп’ютера. Поки цього не сталося, можна бути впевненим в тому, що квантового комп’ютера не існує », – каже Біт.

Алекс Біт впевнений, що його створення – питання зовсім недалекого майбутнього. Так, найсучасніший суперкомп’ютер працює на потужності в 51 кубіт, але кілька років тому не було і цього – тоді комп’ютери не видавали і десяти, а зараз, коли в розробку включилися IBM, Microsoft, Google і інші, приріст потужностей суперкомп’ютерів буде йти семимильними кроками .

Експерти підрахували, що для злому біткоіни потрібно суперкомп’ютер потужністю в 10 тисяч кубіт. Так що чекати залишилося не так вже й довго. Може, років десять, а то й менше. Втім, не всі поділяють думку канадського фізика. Кріптовалютние експерти впевнені, що на той час розробники зможуть підготуватися і адаптують блокчейн до нових реалій, модифікувавши код і захистивши свої технології від злому.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here