Астрофізики сподіваються, що протягом наступних 12 місяців вони отримають те, що нікому до цього не вдавалося. Те, що може змінити або принаймні доповнити наше уявлення про розуміння Всесвіту. Чорні діри – астрофізичні об’єкти, що володіють настільки потужною силою тяжіння, що ніщо не здатне від них втекти. Навіть світло. Альберт Ейнштейн колись передбачив їх існування в своїй загальній теорії відносності, але до сьогоднішнього дня їх ніхто ніколи не бачив. Всі наші знання про них носять лише теоретичний характер, якщо не брати до уваги спостереження надаваних ними ефектів на інші об’єкти в космосі. Але проект Event Horizon Telescope може це змінити.

Event Horizon Telescope є вісім телескопів, розташованих в шести точках земної кулі і об’єднаних в єдину мережу. Працюючи в унісон, вони мають достатню потужність для того, щоб отримати зображення чорної діри. Принаймні так вважають вчені, що відповідають за цей проект.

«По-перше, вам буде потрібно Ультрависока дозвіл. Уявіть собі еквівалент, що дозволяє розглядати поглиблення на м’ячику для гольфу, що знаходиться в Лос-Анджелесі в той час, як ви самі перебуваєте в Нью-Йорку », – говорить керівник проекту Event Horizon Telescope Шеперда Дулеман.

По-друге, продовжує Дулеман, вам потрібно буде якось пробитися через газ і пил Чумацького Шляху, а також розпечений газ, що оточує саму чорну діру. Це зажадає наявності телескопа розміром з Землю. Ось тут-то Event Horizon Telescope і вступає в справу.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here