Китайські вчені поставили перед собою нову амбітну задачу – до 2020 року завершити розробку суперкомп’ютера Тяньхе-3, чия обчислювальна потужність зможе доходити до квінтильйони операцій в секунду, – повідомляє сайт Китайської академії наук.

Квінтильйон операцій в секунду – це дуже багато, і зараз в світі в жодній країні немає настільки найшвидших суперкомп’ютерів. Китай продовжує лідирувати в гонці суперкомп’ютерів, створюючи дуже потужні машини швидше за всіх і обганяючи Японію і США. Найголовніше – суперкомп’ютери завжди знаходять застосування в різних галузях. Так, випущений кілька років тому Тяньхе-1 обслуговує 1600 дослідницьких команд з різних міст і допомагає вести 1200 інноваційних китайських проектів, попутно допомагаючи створювати ліки, прогнозуючи погоду і виконуючи інші важливі завдання.

Незважаючи на введений США заборона на експорт чіпів для китайських суперкомп’ютерів, китайці незабаром змогли створити власні чіпи, тому збільшення потужностей суперкомп’ютерів триває, і раз немає необхідності поставок зарубіжних комплектуючих, суперкомп’ютери будуються набагато швидше. У 2018 року збираються ввести в експлуатацію Sunway Exascale, який прийде на зміну найшвидшому комп’ютера Піднебесної Sunway TaihuLight.

Зараз на частку Китаю припадає найбільша кількість суперкомп’ютерів – 202.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here