Використання вірусів як засіб терапії – технологія далеко не нова, але вона може допомогти в лікуванні цілої низки серйозних захворювань. Наприклад, не так давно вченими був виявлений особливий вірус, який, впливаючи на імунну систему людини, допомагає їй знищувати ракові клітини.

Відкриття належить вченим з Великобританії і, як повідомляють експерти, практично нешкідливий для людини реовірус може проходити через гематоенцефалічний бар’єр (основний «захисник» нашої центральної нервової системи), потрапляти в пухлинні утворення головного мозку і «підстьобувати» імунітет боротися з онкологією природним шляхом.

Як пише видання New Atlas, в недавньому дослідженні брали участь пацієнти, які страждають від агресивних форм раку головного мозку. Їм була показана операція, тому люди погодилися на експериментальне лікування. За кілька днів до операції пацієнтам внутрішньовенно ввели реовірус, який потім був виявлений у всіх віддалених тканинах, а самі пухлини при цьому зменшилися в розмірах. Як заявив один з авторів дослідження, доктор Адель Самсон,

«Це перший випадок, коли доведена здатність вірусу подолати гематоенцефалічний бар’єр мозку і відкрита можливість до імунотерапії. Це допоможе пацієнтам з агресивною формою раку головного мозку боротися з хворобою. Новий вірус може стимулювати імунітет організму, оскільки робить ракові клітини «помітними» для нього ».

На даний момент англійці продовжують клінічні випробування своєї технології. Медики сподіваються, що новий реовірус якщо і не зможе стати заміною променевої або хіміотерапії, то буде здатний значно знизити кількість і частоту не самих корисних для організму процедур по боротьбі з онкологією.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here