Обстеження кишечника – процедура далеко не найприємніша, але, поза сумнівами, необхідна. Більшість пацієнтів затягують з обстеженням або ж зовсім відмовляються від нього саме з причини величезної дискомфорту. Однак група вчених з Австралії розробила розумну таблетку, яка буде здатна замінити собою обстеження кишечника.

У своїх дослідженнях австралійські дослідники вирішили створити аналог колоноскопії (дослідження кишечника через пряму кишку), але без безпосереднього супутнього втручання.

Вчені вже провели перші тести і отримали вельми обнадійливі результати. У серії експериментів по дослідженню кишечника взяли участь добровольці, які дотримувалися строгу і однакову для кожного дієту, щоб підсумкові результати були «чистими». Випробовуваних розбили на 2 групи: перша вживала в їжу продукти з високим вмістом клітковини, а друга – з низьким. В ході експерименту кожна група повинна була не тільки прийняти смарт-таблетку, а й пройти колоноскопію для контролю результату. З’ясувалося, що в кожній з груп результати, отримані за допомогою таблетки, практично не відрізнялися від даних колоноскопії, а стан кишечника відповідало прийому грубої і м’якої їжі, яка, до слова, ніяк не впливає на роботу розумного медичного гаджета.

Що стосується принципу дії, то воно починається тоді, коли таблетка потрапляє в шлунково-кишковий тракт. Вона сканує стан кишечника, вміст хімічних сполук, середу і стан стінки. Отриману інформацію таблетка кожні п’ять хвилин передає на смартфон. Таким чином можна відстежити будь-які показники за той час, поки таблетка «подорожує» по організму. Якщо подальші дослідження підтвердять ефективність пристрою – це стане новим кроком у діагностиці захворювань кишечника.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here